Açık Kaynak Yapay Zeka Oyun Yarışması

1. Bu jam ne hakkında?
Oyun geliştirmede yapay zeka araçlarını kullanarak yaratıcılığınızı ortaya çıkarın. Bu jam’de, modern yapay zeka araçlarını oyununuza veya iş akışınızın bir parçası olarak dahil etmeniz teşvik edilmektedir.

2. YZ araçları derken neyi kastediyorsunuz?
Stable Diffusion gibi üretken yapay zeka araçları, oyun geliştirmede hem iş akışında hem de oyun içinde hızlandırılmış ve yeni olanaklar sağlar. Bazı örnekler arasında doku üretimi, AI NPC’ler ve gerçekçi metinden konuşmaya yer alır.

3. Kimler katılabilir?
Herkes, her yerde, her beceri seviyesinde katılabilir. Tek başınıza veya istediğiniz büyüklükte bir ekiple çalışabilirsiniz.

4. Gereksinimler nelerdir?
Oyununuzun web’de (yani itch.io’da) veya Windows’ta çalışması gerekir. İş akışınızda veya oyununuzda en az bir açık kaynaklı yapay zeka aracı kullanmanız gerekmektedir. Daha fazla ayrıntı takip edecek!

5. Mevcut varlıkları kullanabilir miyim?
Evet, yasal hakkınız olan mevcut varlıkları, kodları veya yapay zeka araçlarını kullanabilirsiniz.

6. Bir tema var mı?
Evet, tema jam başladığında duyurulacaktır.

7. Oyunlar nasıl değerlendirilecek?
Katılımcılar diğer oyunları 3 kritere göre değerlendirecektir: eğlence, yaratıcılık ve tema. Kazanan, jüri tarafından ilk 10 arasından seçilecektir.

Dünyanın önde gelen yapay zeka konferansı AI Dünya Kongresi 2023 için konuşmacıların ve ana notların tam listesi çok yakında!

Etkinlik Saati: Başvurular 7 Temmuz 2023 saat 20:00’den 9 Temmuz 2023 saat 20:00’ye kadar açıktır.

Website : https://itch.io/jam/open-source-ai-game-jam

Leave a comment